واحد فروش : خدری : 09185940103

داکت اسپلیت چیست ؟

1399-03-29 0

داکت اسپلیت که به کولر گازی کانالی هم‌ معروف میباشد، یکی دیگر از مدل های کولر گازی میباشد که به مانند دیگر مدل های کولر گازی دو تکه میباشد که به وسیله ی لوله مسی به یکدیگر متصل میشوند کولر گازی داکت اسپلیت به مانند مدل های دیگر از مزایا و معایبی برخوردار میباشد.

 

 

داکت اسپلیت چیست

 

از معروف ترین برند های تولید کننده داکت اسپلیت میتواند به شرکت های تولید کننده کولر گازی بوش ، اجنرال ، گری و سامسونگ اشاره کرد که با بالاترین کیفیت و بهترین خدمات پس از فروش داکت اسپلیت تولید و به بازار عرضه میکنند.

 

مزایا داکت اسپلیت چیست 

کولر گازی داکت اسپلیت نسبت به کولر گازی های دیواری و کولر گازی ایستاده و کولر گازی پرتابل از مصرف انرژی کمتری برخوردار میباشد.
کولر گازی داکت اسپلیت سیستم سرمایش به مانند دیگر کولر گازی ها میباشد ولی سیستم گرمایش کولر گازی داکت اسپلیت از کویل های آب گرم استفاده میشود.کولر گازی داکت اسپلیت هوا را میتواند به صورت مستقیم و یا به صورت کانال کشی میتواند در فضای کاربر پخش شود.کولر گازی داکت اسپلیت در دو مدل اینورتر و غیر اینورتر ارایه میشود و کولر گازی داکت اسپلیت اینورتر دار سیستم حسگر دمای داخلی را دارا میباشد و با تغییر فرکانس برق میتواند تعداد دور و قدرت موتور را تغییر دهد.

کولر گازی داکت اسپلیت نسبت به سیستم های گرمایشی دیگر مستقل میباشد و چون کانال کشی آن از سقف میباشد از میزان لوله ی کمتری استفاده میکند.

راه اندازی داکت اسپلیت نسبت به چیلر و مینی چلر از هزینه ی کمتری برخوردار میباشد و هزینه راه اندازی این سیستم نسبت به چیلر و مینی چیلر تقریبا نصف قیمت میباشد که این میتواند یکی از مزایای کولر گازی داکت اسپلیت باشد.

داکت اسپلیت چون از جدا کننده ی روغن استفاده میکند و این امکان را فراهم می آورد که قسمت داخلی و خارجی تا ارتفاع ۲۰ متر میتواند فراهم کند که این موضوع موجب میشود که کارایی دستگاه و همچنین طول عمر دستگاه بالاتر و به خوبی حفظ شود.داکت اسپلیت چون دو منظوره هستند و شما میتوانید با کولر گازی داکت اسپلیت هم سرمایش و هم گرمایش داشته باشید و در فصل زمستان به راحتی میتوانید تا ۴۰درصد در مصرف انرژی برق صرفه جویی کنید که این مسئله خیلی مقرون به صرفه میباشد.

داکت اسپلیت برای هر محیطی با دماهای خیلی گرم و خیلی سرد میتوانید استفاده کنید و کارایی و کیفیت خیلی خوبی میتوانید داشته باشد،لازم به ذکر میباشد کولر گازی داکت اسپلیت دارای فیلترهای تصفیه هوای قوی میباشد مه میتواند فضای کاربر را به خوبی تصفیه کنید و هوای مناسب و به دور از آلودگی برای کاربر ایجاد کند.

 

معایب داکت اسپلیت چیست
هر کدام از مدهای کولر گازی میتواند مزایا و معایب مختص به خود را داشته باشد و از جمله معایب کولر گازی داکت اسپلیت که مهمترین آن نیز میباشد قابلیت زوم را به کاربر نمیدهد، به طوری که کلیه فضای کاربر اعم از پذیرایی،راهرو و اتاق خواب ها را به یک میزان سرد و گرم میکند.

دمای هوا در داکت اسپلیت به واسطه ی یک ترموستات که در بزرگترین بخش فضای کاربر قرار میگرید و به این دلیل تمام بخش های فضای کاربر را به میزان سرد و گرم میکند.کولر گازی داکت اسپلیت از مدل های دیگر کولر گازی از مصرف انرژی برق کمتری برخورادار میباشد ولی در مقایسه با چیلر و مینی چیلر از مصرف انرژی برق بالاتری برخوردار میباشد.

یکی دیگر از معایب کولر گازی داکت اسپلیت میزان صدای تولید شده توسط این کولر گازی میباشد و این کولر گازی برای فضاهای کوچک و مکان هایی که به سکوت بیشتر نیاز میباشد مانند کتاب خانه ها پیشنهاد نمیشود و دلیل این تولید صدای زیاد توسط کولر گازی داکت اسپلیت قرار گرفتن این کولر گازی در داخل سقف کاذب میباشد و میتواند این تولید صدا کاربران کولر گازی را اذیت کند.

یکی دیگر از معایب کولر گازی داکت اسپلیت نصب کردن سخت این کولر گازی و هزینه های بالا برای نگه داری این کولر گازی و همچنین هزینه های بالا برای سرویس این کولر گازی میباشد.

نظر خود را ارسال کنید
فروشگاه لوازم خانگی نوین مارکت

مشاوران نوین مارکت در هر ساعت از شبانه روز آماده پاسخ گویی به سوالات مشتریان گرامی خود می باشد

مشاوره و راهنمایی خدری 09185940103