واحد فروش : خدری : 09185940103

نام انواع کولر گازی

1399-02-05 0

گرما و رطوبت زیاد می‌تواند شرایط زندگی را ناخوشایندکند و شما را در طول شبانه‌روز اذیت کند؛ در برخی از مناطق کره زمین، هوا به‌طوری گرم است که وجود یک کولرگازی و سیستم تهویه هوا بسیار ضروری است؛از این رو با خواندن این مقاله انواع کولرگازی را بشناسید.

 

انواع کولر گازی چیست 

  1. کولر گازی پنجره ای
  2. کولر گازی پرتابل
  3. داکت اسپیلیت
  4. کولر گازی دیواری
  5. کولر گازی ایستاده

 

کولر گازی پنجره ای 

اولین نوع کولر گازی که میخواهیم به شرح ان بپردازیم کولرگازی پنجره ای میباشد.

این نوع کولرگازی در بین کولرهای گازی زیاد محبوبیت ندارد.این کولرگازی همچنان که از اسم آن میاد بر روی پنجره ها نصب میشوند.سیستم کار این نوع کولرگازی به اینصورت میباشد که هوای گرم را از بیرون گرفته و داخل خود سرد کرده و هوای سرد را به داخل خانه هدایت میکند که موجب سرد شدن خانه میشود.

 

کولر گازی پرتابل

نوع دوم کولرگازی کولرگازی های پرتابل میباشد.این نوع کولر گازی به سبب قابلیت حمل در مکان های مختلف به کولرگازی های قابل حمل نیز مشهور هستند.این نوع کولرگازی به صورت ایستاده و در زیر آن چرخ های تعبیه شده که حمل آن را آسان میکند.از عمده مشکلات این نوع کولرگازی سروصدای زیاد آن میباشد.

 

کولر گازی داکت اسپیلیت

نوع سوم کولرگازی، کولرگازی داکت اسپیلیت یا همان کولر گازی با تهویه مرکزی میباشد.
این نوع کولرگازی برای کسانی که خانه های بزرگ دارند و میخواهند کلیه فضای خانه به صورت یک دست سرد یا گرم شود مناسب است.این نوع کولرگازی که موتور کولرگازی در فضای بیرون از خانه قرار میگیرد و هوایی سردی که کولرگازی درست میکند از طریق کانال کشی که در ساختمان درست شده است به داخل خانه انتقال داده میشود.ای نوع کولرگازی به دلیل هزینه بالا برای کانال کشی و استهلاک زیاد خواهان چندانی ندارد.

 

کولر گازی دیواری و اسپیلیت

نوع چهارم کولرگازی که به کولرگازی های دیواری و اسپلیت مشهور هستند از محبوب ترین کولرهای گازی در سراسر کشورهای جهان میباشند.این نوع کولرگازی به این صورت میباشد که موتور کولرگازی در خارج از خانه نصب میشود و پنل داخل فضایی که میخواهیم استفاده کنیم نصب میشود.این نوع کولرگازی به سبب کم صدا بودن و سرما دهی و گرمادهی با کیفیت به کاربران و همچنان هزینه نصب کم و استهلاک کم و کم مصرف بودن در مصرف برق از مزایایی آن میباشد. از مزایای دیگر این کولرگازی این‌میباشد که علاوه بر خنک کردن هوا، میزان درجه رطوبت را نیز کاهش میدهد.

معروف ترین برند در این دسته، کولر گازی سامسونگ میباشد که دارای امکانات پیشرفته بسیار زیادی میباشد.

 

برترین برند های کولر گازی دیواری 

 

کولر گازی ایستاده

نوع پنجم کولرگازی کولرگازی های ایستاده میباشند.این نوع کولرگازی دقیقا شبیه به کولرگازی دیواری هستند با این تفاوت به جای اینکه پنل بر روی دیوار نصب شود،پنل به صورت ایستاده در داخل فضا قرار میگیرد.این کولرهای گازی به دلیل ظرفیت بالا فقط در مکان های بزرگ مانند رستوران ها مجتمع های ورزشی،فضاهای آموزشی و سالن های بزرگ و وسیع مناسب است بیشتر مورد استفاده قرار میگرند.مصرف انرژی پایین و قدرت رطوبت زدایی بسیار بالایی این مدل دستگاه باعث شده است تا بین مردم بسیار محبوب شود.

نظر خود را ارسال کنید
فروشگاه لوازم خانگی نوین مارکت

مشاوران نوین مارکت در هر ساعت از شبانه روز آماده پاسخ گویی به سوالات مشتریان گرامی خود می باشد

مشاوره و راهنمایی خدری 09185940103