فیلتر داکت اسپلیت ال جی

فیلتر داکت اسپلیت ال جی

همانطور که می ‌دانید در هوای پیرامون ما ذرات معلق و آلاینده‌ های زیادی وجود دارد که با نفوذ آن ها در محیط هوای آلوده ای را تنفس خواهیم کرد. برای جلوگیری از این امر در اکثر دستگاه های کولر گازی اسپیلت از فیلترهای گوناگون استفاده می کنند تا بتوانند تا حد ممکن این آلودگی ها را کاهش دهند.

در داکت اسپلیت های ال جی نیز همانند بقیه سیستم های تهویه به منظور پاک نمودن و تسویه هوای محیط از ذرات آلاینده، گرد و غبار و هوای ناسالم از فیلتر هوا استفاده شده است. در ادامه شما را با فیلتر داکت اسپلیت ال جی و نحوه کارکرد آن آشنا خواهیم کرد.

 

فیلتر هوا داکت اسپلیت ال جی چیست؟

 

فیلتر هوا داکت اسپلیت ال جی دریچه های پنجره شکلی هستند، که مانع ورود آلودگی و ذرات غبار آلاینده به داخل محیط می شوند. این فیلترها در روی دریچه هوا داکت اسپلیت قرار می گیرند. این فیلترها آخرین مرحله داکت اسپلیت ال جی هستند و درست زمانی که هوا بخواهد در محیط توزیع شود، ذرات نانو آلودگی را گرفته و هوایی تازه و پر اکسیژن را در محیط منتشر می کنند.

 

چرا در داکت اسپلیت های ال جی از فیلتر هوا استفاده شده است؟

 

فیلترها یا تجهیزات پاکسازی هوا نقش بسیار مهمی در تسویه هوای محیط اطراف از آلودگی و عوامل بیماری زا دارند، لذا در انواع داکت اسپلیت ها فیلتر هوا نصب شده است. نوع، سایز و محل تعبیه فیلتر هوا در انواع داکت اسپلیت ها ممکن است متفاوت باشد اما در نهایت همه آن ها یک وظیفه بر عهده دارند و آن هم تسویه هوا تا حد ممکن است. فیلتر داکت اسپلیت ال جی عموما در بخش داخلی یونیت در کنار تجهیزات دیگری مانند الکترو موتور، فن دمنده و سینی درین تعبیه شده است.

مهم ترین وظیقه فیلتر تسویه هوا در داکت اسپلیت ها فراهم کردن محیطی تا حد ممکن استریل و ایده ال و به دور از آلودگی تنفسی است. که البته کارکرد مدوام این قطعه به مرور باعث آلودگی آن و در نتیجه افت کیفیت تسویه خواهد شد و راندمان آن را کاهش می دهد. برای راندمان بهتر فیلتر داکت اسپلیت بهتر است به صورت ماهانه مورد ارزیابی قرار بگیرد تا علاوه بر پاکسازی موجب طول عمر بالای دستگاه و همچنین کیفیت هوا منتشر شده در محیط می شود.

 

نحوه عملکرد فیلتر داکت اسپلیت ال جی

 

فیلترهای هوا عموما یک قطعه نرم از جنس الیاف و دارای مواد تسویه کننده هستند، که روی دریچه ورودی هوا نصب می شوند. هنگام روشن شدن داکت اسپلیت هوای محیط توسط یک مکنده به داخل داکت اسپلیت کشیده می شود و ضمن عبور از لایه نرم تعبیه شده تا حد زیادی از مواد آلاینده زدوده می شود و سپس به داخل محیطی که داکت اسپلیت نصب شده است دمیده خواهد شد.

 

مهم ترین مشکلات فیلتر داکت اسپلیت ال جی

 

  •  کثیف شدن فیلتر هوا داکت اسپلیت ال جی

 

فیلترهای تویه هوا، به دلیل اینکه ذرات غبار و آلودگی را به خود جذب می کنند، در معرض کثیفی هستند. کثیف شدن فیلتر داکت اسپلیت ال جی مانع بهره وری و کیفیت هوای منتشر شده در محیط می شود و این فرآیند را دچار اختلال می کند. کاربران داکت اسپلیت ال جی براحتی می توانند این فیلتر های هوا را جدا کرده و سطح آن را شستشو دهند.

 

برای شستسوی فیلتر هوا بهتر است با کارشناسان تماس بگیرید، اما اگر خودتان قصد تعویض آن را دارید بهتر است نکات زیرا رعایت کنید:

 

  1. حتما برق دستگاه را قطع کنید.
  2. حتما نوع دریچه را پیش از باز کردن، بررسی کنید. برخی از فیلترها لولایی و برخی وزنه ای هستند، دریچه های وزنه ای از بالا باز می شوند
  3. در برخی از مدل های داکت اسپلیت ال جی، فیلتر در پشت دستگاه و داخل بونیت داخلی قرار دارد. بهتر است پیش از باز کردن دستگاه دفترچه راهنمای آن را مطالعه کنید.
  4. فیلتر هوا را برای پاکسازی بهتر است به فضای باز برده و به آرامی به آن ضربه بزنید تا ذرات گرد و غبار از آن خارج شود.
  5.  پس از شستشوی فیلتر آنرا در هوا آزاد قرار دهید، به طور کامل خشک شود.

 

  •  فرسودگی داکت اسپلیت ال جی

 

فیلتر هوا داکت اسپلیت ال جی به دلیل فعالیت مداومی که دارند، نسبت به سایر قطعات داکت اسپلیت فرسوده و مستهلک می شوند. کاربران داکت اسپلیت ال جی باید با بررسی ماهانه از بهبود عملکرد فیلتر هوا اطمینان حاصل کنند تا آسیب جدی به دستگاه وارد نشود. در صورتی که نیاز به تعمیر فیلتر هوا داکت اسپلیت ال جی داشتید حتما به سایز آن دقت داشته باشید.

 

با بررسی ماهانه فیلتر هوا عمر داکت اسپلیت را افزایش دهید

 

با توجه به محبوبیت بالای داکت اسپلیت ها و نقشی که در تصفیه هوا دارند، مورد توجه کاربران زیادی قرار می گیرند. این دستگاه به دلیل قدرت بالاتری که نسبت به کولرهای گازی دارند، از قیمت و مصرف انرژی بیشتری برخوردار هستند. به همین دلیل اطمینان از اصالت و کیفیت داکت اسپیلت ال جی یکی از دغدغه های مهم مشتریان به حساب می رود.

 

شرکت نوین مارکت به عنوان یکی از شرکت های انحصاری وارد کننده داکت اسپلیت ال جی، ضمانت کالایی اصل را به همراه خدمات پس از فروش می دهد شما به راحتی، از هر نقطه ای از ایران می توانید با کارشناسان نوین مارکت در ارتباط باشید و با خیال آسوده داکت اسپلیت ال جی را بهترین و ارزانترین قیمت سفارش دهید.

ارسال رایگان نوین مارکت از دیگر مزایای خرید از نوین مارکت به شمار می رود که خرید شما چه به صورت تک و چه عمده باشد می توانید از آن بهره مند شوید. ما در این مطلب تلاش کردیم تا شما را با فیلتر هوا داکت اسپیلت ال جی و نحوه ساختار آن آشنا کنیم. شما نیز می توانید با رعایت چند نکته ساده در رابطه با فیلتر هوا این نوع داکت اسپلیت ال جی، راندمان و طول عمر داکت اسپلیت ال جی خود را افزایش دهید.