واحد فروش : خدری : 09185940103

تفاوت کولرگازی جنرال و اجنرال در چیست؟

1399-02-28 1

با شروع شدن فصل گرما و نیاز بیشتر به خرید کولر گازی سوالات بسیار زیادی از سمت کاربران برای ما ارسال میشود، که ما بر حسب وظیفه مبنی بر اطلاع رسانی صحیح ، بر حسب اولویت سوالات مهم را در قالب مقاله برای کاربران عزیز در سایت منتشر میکنیم.

در این مقاله به این مبحث میپردازیم که فرق کولر گازی اجنرال با جنرال در چیست ؟ و این که آیا این دو برند برای یک شرکت میباشد و یا خیر، برای دریافت پاسخ این سوالات در ادامه همراه ما باشید.

 

کولر گازی جنرال با اجنرال در مبحث کارایی تفاوتی ندارد چون هر دو مدل به منظور خنک کنندگی و گرمایش مورد استفاده قرار میگرند،ولی تفاوت این دو کولر گازی در موارد دیگری میباشد که در این مقاله به شرح آن پرداخته ایم.

کولر گازی های پیستونی فقط برای آب هوایی خیلی گرم و خیلی مرطوب مورد استفاده قرار میگریند که فقط حال سرمایش دارند و تک ‌منظوره میباشند.

کولر گازی جنرال نیز مانند کولر گازی اجنرال دو منظوره میباشد یعنی هر دو‌ حالت سرمایش و گرمایش و دارد.

 

حالت سرمایش و گرمایش 

کولر گازی های در اصول تفاوت های زیادی با هم ندارند ، چون همه کولر گازی ها برای دو منظور استفاده میشوند که عبارتند از سرمایش و گرمایش، که این دو مورد در اکثر کولر گازی ها وجود دارد و تنها کولر گازی هایی که فقط تک منظوره هستند و فقط حالت سرمایش دارند، کولر گازی های پیستونی میباشند که این نوع کولر گازی فقط برای یک نوع شرایط آب و هوایی میباشد که در ادامه مقاله به آن اشاره میشود.

 

مقابسه مصرف برق کولر گازی اجنرال و جنرال 

کشور سازنده کولر گازی اجنرال ژاپن میباشد و در تایلند مونتاژ میشود، ولی کشور سازنده کولر گازی جنرال چین میباشد که از این نظر زمین تا آسمان باهم فرق دارند.

کولر گازی های اجنرال دارای سیستم اینورتر میباشد که این مسئله باعث شده تا کولر گازی اجنرال کم مصرف باشد ولی کولر گازی های جنرال فاقد این آپشن میباشد که مصرف برق نسبتا بالاتری دارند .

 

مقابسه میزان تولید صدا کولر گازی اجنرال و جنرال 

کولر گازی اجنرال به صورت فوق سایلنت یا کاملا بی صدا هستند ولی کولر گازی های جنرال دارای سر و صدا هستند به‌ گونه ای که صدای کولر گازی جنرال به طوری است که کاربر اذیت میشود.

 

مقابسه قدرت پرتاب باد 

پرتاب باد در کولر گازهای اجنرال بیشتر از کولر گازی های جنرال میبشد که این‌ امر موجب میشود کولر گازی اجنرال در هر دو ‌منظور سرمایش و گرمایش در مقایسه با کولر گازی جنرال پرتاب هوای بیشتری داشته باشد.

همچنین کولر گازی اجنرال در بحث پرتاب هوا مجهز به حالت توربو که باعث پرتاب هوای بیشتر نسبت به حالت عادی خود نیز داشته باشد که این امکان توربو در کولر گازی جنرال نیز موجود نیست.

 

مقایسه کیفیت ساخت و دوام

کولر گازی اجنرال به دلیل دقت در ساخت آن و همچنین ظرافت به کار برده شده در ظاهر کولر نسبت به کولر گازی جنرال از ظاهر کاربر پسند تری برخوردار است.

کولر گازی اجنرال همچنین از لحاظ استهلاک و خرابی موتور کولر گازی به کاربر ۱۵ سال گارانتی تعویض میدهد که در کولر گازی جنرال هیچ گونه گارانتی وجود ندارد.

 

اقلام همراه کولر گازی اجنرال و جنرال 

کولر گازی اجنرال به دلیل قابلیت نصب آسان و همراه داشتن ۵ متر لوله مسی و همچنین کارایی آسان جهت اسفاده نیز از کولر گازی جنرال برتری دارد، چون اکثر کولر گازی های جنرال لوله مسی همراه ندارند و به این دلیل نصب آن برای کاربر هزینه بردار و مشکل میباشد.

 

سیکل تعویض حالت

کولر گازی اجنرال با داشتن سیکل تعویض حالت در داخل موتور کولر گازی باعث میشود موتور کولر گازی دچار یخ زدگی نشود و در فصل سرما از کیفیت کار خود کم نمیکند ولی چون این امکان در کولر گازی جنرال وجود ندارد موتور آن در فصل سرنا راحت یخ میزند و در امر گرمایش رساندن به فضای کاربر موجب کاهش گرما دهی میشود.

موتور کولر گازی اجنرال به گونه ای طراحی شده است که در فصل گرما نیز به موتور خود خنک کنندگی لازم را بدهد که باعث میشود در امر سرما دهی به نحوه ی فوق العاده کار خود را انجام دهد ولی در کولر گازی جنرال چون این قابلیت وجود ندارد که به موتور خود سرما دهی بدهد باعث گرم شدن موتور و ایجاد مشکلاتی در آن میشود که از رایج ترین این مشکلات ذوب شدن داخل موتور کولر گازی جنرال است.

 

مقایسه گاز استفاده شده 

کولر گازی اجنرال با به کار گیری گاز R410 از لحاظ سازگاری با محیط زیست کاملا قوانین را رعایت کرده است ولی در کولر گازی های جنرال در سال های اخیر از این نوع گاز استفاده شده است،که این موضوع نیاز به دقت بیشتر دارد که در هنگام خرید کولر گازی جنرال مواظب باشیم که کولر گازی با گاز R22 نخریم و دلیل آن هم این است که گاز R410 نسبت به کاز R22 از کیفت بهتر و مطابق با قوانین محیط زیست میباشد.

در مقاله تفاوت گاز R410 با گاز R22 مفصل در مورد این دو نوع گاز صحبت کرده بودیم که مطالعه آن قبل از خرید کولر گازی خالی از لطف نخواهد بود.

 

کولر گازی اجنرال در یک کلام بی رقیب است 

در کل درست است که قیمت کولر گازی اجنرال نسبت به کولر گازی جنرال بالاتر است، ولی به دلیل استهلاک کمتر و مصرف برق کمتر، همچنین پرتاب هوای بیشتر و همچنین کیفیت بالاتر و سر و صدای کمتر کولر گازی اجنرال پر فروش تر و خواهان بیشتری نسبت به کولر گازی جنرال دارد.

پس در نتیجه خرید کولر گازی اجنرال میتواند نسبت به کولر گازی جنرال و حتی برند های بنام دیگر مقرون بصرفه باشد، زیرا  که در طول زمان هزینه های که بابت نگه داری و تعمیر و همچنین مصرف برق بالای کولر گازی جنرال میپردازید، در نهایت یک مبلغ بسیار زیاد خواهد شد.

پس در نتیجه طبق نکاتی که در این مقاله خدمتتون عرض شد، خرید کولر گازی اجنرال یک انتخاب عالی برای تهیه یک کولر گازی باکیفیت با قیمت مناسب میباشد.

نظرات

Syawashgnwk3 1400/06/25

احسنت کارتون حرف نداره واقعا فوقولاده هستین باتشکر{نویدبلوچ}سیاوش گنوک🏴‍☠️🏁🌴🌃🥰😘🌹

پاسخ سعید 1401/03/18

ایا وجنرال یاا جنرال یا جنرال

نظر خود را ارسال کنید
فروشگاه لوازم خانگی نوین مارکت

مشاوران نوین مارکت در هر ساعت از شبانه روز آماده پاسخ گویی به سوالات مشتریان گرامی خود می باشد

مشاوره و راهنمایی خدری 09185940103