اهمیت آپشن فیلتر تصفیه هوای کولر گازی چقدر مهم است؟

اهمیت آپشن فیلتر تصفیه هوای کولر گازی چقدر مهم است؟

برای افرادی که از کولر گازی استفاده می کنند یا قصد خرید آن را دارند این سوال پیش می آید که آیا کولر گازی هوای داخل منزل (یا محیط کار یا هر مکان دیگری) را تصفیه می کند واز هرگونه آلودگی پاک می کند؟

آلودگی هوای منزل مسلما برای کودکان , سالمندان و افرادی که به آسم یا اختلالات تنفسی ویا ناراحتی قلبی دچار هستند بسیار مضر است . از این رو انسان ها در پی راه هایی برای کمتر کردن این آلودگی هستند .

 

انواع فیلتر کولر گازی کدام است 

انواع مختلف کولر گازی دارای یک فیلتر در پنل داخلی هستند که به عنوان فیلتر گرد و غبار شناخته می شوند و قادر به تصفیه هوا نیستند زیرا که به منظور گرفتن گرد و غبار و ذرات درشت در هوا طراحی شده اند و نمی توانند انواع ویروس ها , باکتری ها , ذرات ریز دود یا هر چیزی شبیه به آن را در هوا از بین ببرند .

 

خوشبختانه با پیشرفت علم و تکنولوژی و همچنین اهمیت پاکیزه بودن هوا در خصوص سلامت انسان شرکت های تولید کننده کولر گازی اقدام به تولید کولر گازی هایی مجهز به فیلتر تصفیه کننده هوا کرده اند , که قادر هستند هرگونه آلودگی را در هوای محیط از بین ببرند. اینکه فیلتر استفاده شده در ساخت کولر گازی چه میزان بالا باشد و به تمیز کردن هوا کمک کند بر روی قیمت کولر گازی در بانه تاثیر مستقیم می گذارد.

برای مثال کولر گازی جنرال شکار با دارا بودن فیلتر هوا ، یون زدای ضد بو، با استفاده از اکسیداسیون و کاهش اثرات یون تولید شده، بو های بد و مامطبوع تولید شده را از بین می برد، کولر گازی های دیگر همچون کولر گازی جنرال گلد و ایوولی نیز دارای چنین آپشن مهمی میباشند.

 

برخی از فیلترهای تصفیه هوای تعبیه شده در کولر گازی بر اساس یونیزاسیون هستند، که انواع مختلف آن از جمله فتوکاتالیستی و جریان پلاسما وجود دارد . فیلترهای یونیزاسیون به منظور از بین بردن گرد و غبار ریز و تا حدی دود , بو , ذرات حساسیت زا و میکروب طراحی شده اند .این فیلترها باید به طور مرتب حد اقل هر دو هفته یک بار به وسیله شستشو تمیز شوند .بدین وسیله بهترین عملکرد خود را ارائه می دهند .

 

کدام برند های کولر گازی دارای فیلتر هوا هستند 

تمامی برند های معروف همچون کولر گازی ایوولی، جنرال شکار، جنرال گلد و گری داراری فیلتر هوا میباشند، تفاوت آن ها در نوع عملکرد و نوع پاکسازی محیط میباشد، برخی صرفا برای از بین بردن گرد و عبار طراحی شده اند ؛ برخی بو دود را  از بین میبرند و در مدل های پیشرفته میکروب های محیط را نیز از بین میبرند.

 

طرز کار فیلتر یونیزاسیون به چه صورت است

یون ها (ذرات باردار ) در داخل پنل کولر گازی به منظور تجزیه ذرات آلاینده مثل گرد و غبار ,گرده یا باکتری ها به وسیله الکتریسیته ایجاد میشوند . یون ها به ذرات آلاینده که دارای بار مخالف هستند متصل می شوند و سپس ذرات یا از طریق اکسیداسیون تجزیه می شوند . یا دارای بار منفی می شوند و توسط یون های با بار مثبت جذب شده و در یک صفحه گرفتار می شوند . یا با پیوند ذرات باردار با یون ها ( یون های مثبت و منفی همدیگر را جذب میکنند ) ذرات چسبنده ای به وجود می آیند که نمی توانند در هوا معلق  و رسوب کرده و روی زمین یا وسایل منزل فرود می آیند که می توان آنها را با دستمال تمیز کرد .

 

نحوه از بین بردن میکروب ها توسط فیلتر تصویه هوا 

در همه کولرهای گازی از یک نوع فیلتر یونیزاسیون استفاده نمی شود . مارک های مختلف کولر گازی از انواع مختلف فیلتر تصفیه هوا براساس یونیزاسیون استفاده می کنند .

نوع دیگری از فیلتر تصفیه کننده هوا فیلتر مبتنی بر کاتچین است . کاتچین عصاره گیاهی است که خواص ضد قارچ و ضد باکتری دارد . از فیلترهای کاتچین به منظور از بین بردن باکتری ها و ذرات ریز معلق در هوا استفاده می شود .

 

اهمیت فیلتر تصفیه هوا در خرید کولر گازی 

بودن یا نبودن فیلتر تصفیه هوا هیچ تاثیری در ظاهر کولر گازی شما ندارد، ولی در باطن آن تفاوت های قابل توجهی ایجاد میکند.

مزیت اصلی خرید کولر گازی علاوه بر خنک کردن محیط، پاکسازی محیط از هر گونه گرد و غبار و میکروب میباشد، پس بهتر از  در هنگام تهیه کولرگازی به نوع مکانیسم فیلتر تصفیه هوای آن دقت فرمایید.

درصورتیکه تمایل دارید لیست قیمت اجناس در بانه را دریافت کنید روی لینک کلیک کنید تا به نوین مارکت بانه وارد شوید.