علت بوی بد کولر گازی و روش برطرف کردن آن

علت بوی بد کولر گازی و روش برطرف کردن آن

در این مقاله از سایت نوین مارکت به بررسی علت بوی بد کولر گازی میپردازیم ، بویی که به گفته اکثر کاربران شبیه بوی فاضلاب و در برخی موارد شبیه بوی نم می باشد که از کولر گازی خارج می شود و بسیار آزار دهنده است .

سرویس کردن کولر گازی هر سال قبل از استفاده و یا در پایان سال بعد از فصل گرما میتواند طول عمر کولر گازی شما را بالا ببرد و همچنین از ایجاد بوهای نامطبوع توسط کولر گازی جلوگیری کند. کولر گازی برند های معروف همچون کولر گازی ایوولی غالبا کمتر با این مشکل مواجه می شوند، ولی استفاده غلط هر دستگاه با کیفیتی را می تواند به مشکل بیاندازد.

 

دلایل بوی بد کولر گازی چیست؟

 

  • باکتری

وجود باکتری و انواع قارچ در داخل موتور کولر گازی می تواند دلیلی برای بوی نامطبوع کولر گازی باشد. کولر گازی به دلیل تبدیل هوای گرم به هوای سرد می تواند قطرات کوچک آب تولید کند این قطرات کوچک آب که در داخل موتور کولر گازی به وجود می آیند به دلیل فضای بسته و تاریک میتواند باعث به وجود آمدن انواع قارچ ها و باکتری ها شوند. به همین دلیل است که در هنگام روشن کردن کولر گازی بوی نامطبوع و نمناکی را استشمام می کنید. در این صورت باید موتور کولر گازی خود را باز کرده و به وسیله ی آب و مواد شوینده شست وشو دهید و انواع قارچ هاو باکتری های موجود در کولر گازی خود را بشورید .

 

  • جسم خارجی

وجود اجسام خارجی مانند برگ درختان و یا حیوانات مرده در داخل موتور کولر گازی می تواند دلیلی دیگر برای بوی نامطبوع باشد. برگ درختان با تجزیه شدن در موتور کولر گازی و یا تجزیه شدن لاشه ی حیوانات در داخل موتور کولر گازی می تواند بوی نامطبوعی ایجاد کند و کولر گازی این بو را در محیط کاربر پخش کند. برای جلو گیری از این بوی نامطبوع شما باید هر سال قبل از استفاده، کولر گازی خود را شست و شو و سرویس کنید.

 

  • مسدود شدن لوله خروجی

اگر لوله خروجی آب کولر گازی مسدود شود می تواند دلیل دیگر برای ایجاد بوی نامطبوع باشد چون زمانی که لوله ی آب خروجی از کولر گازی مسدود شود کولر گازی منبعی برای ذخیره آب می شود و بوی نمناکی آزار دهنده ایی به محیط کاربر کولر گازی منتقل می شود.

 

راه حل بر طرف کردن بوی نا مطبوع کولر گازی

 

بهترین راه حل برای برطرف کردن بوی بد کولر گازی جلوگیری از ایجاد آن است !  شما می توانید سالی یکبار کولر گازی خود را توسط یک متخصص ماهر سرویس و چک نمایید، تا هم از بروز چنین مشکلات آزار دهنده ای جلوگیری کنید و هم طول عمر کولر گازی خود را افزایش دهید.

 

در سال های اخیر با افزایش ناگهانی قیمت کولر گازی توصیه می شود تمامی نکات آموزشی را جهت نگهداری از دستگاه کولر گازی رعایت نمایید تا مجبور به پرداخت هزینه های بالای تعمیر نشوید.


نوین مارکت با داشتن سال ها تجربه در امر واردات انواع کولر های گازی به ایران آماده خدمت رسانی به هم وطنان خود است. در صورت بروز هرگونه مشکل می توانید با کارشناسان نوین مارکت در تماس باشید و سوال های خود را از آن ها بپرسید.

باتوجه به گران شدن قیمت کولر گازی در سال های اخیر، متاسفانه انواع کولر گازی تقلبی در کشور زیاد شده اند. در صورتیکه قصد خرید کولر گازی از بانه را دارید حتما از مراکز معتبر که ضمانت نامه های چند ساله ارائه می دهند خرید کنید تا از اصالت و کیفیت کالا خیال تان راحت باشد.