واحد فروش : خدری : 09185940103

راهنمای نصب پنل داخلی و خارجی کولر گازی

1399-08-11 0

بی شک در منزل شما مکان های مختلف زیادی وجود دارد که می توانید برای نصب کولر گازی تان از آن ها بهره ببرید، اما باید در این موضوع دقت کافی را به عمل آورید تا بهترین مکان را برای نصب کولر گازی را انتخاب کنید.

در این مقاله از فروشگاه نوین مارکت ده نکته مهم و کاربردی برای بهترین مکان نصب پنل داخلی و خارجی کولر گازی را آماده کرده ایم، اگر این موضوع برای شما نیز جالب است همراه ما باشید.

 

نکات مهم در نصب پنل داخلی و خارجی کولر گازی

 

انتخاب بهترین مکان نصب کولر گازی 
اکثر افراد هو حتی تکنسین های کولر گازی هنگام نصب کولرگازی به کنداسور کولر گازی توجه کافی ندارند و تنها دقت آن ها به پنل داخلی کولرگازی است.
اگر برای نصب کولر گازی از نصاب ها کمک می گیرید حتما توجه کنید که این افراد به محل قرار گیری کمپرسور توجه کنند و بهترین محل را برای آن تعیین کنند، زیرا انتخاب نادرست محل نصب کولر گازی می تواند به کولر گازی شما آسیب های جبران ناپذیری را وارد کند . 

 

بهترین محل نصب کنداسور ( پنل خارجی ) کولر گازی 

  • یکی از مهم ترین نکات برای محل قرار گیری کمپرسور جادار بودن آن است، محیط نصب کمپرسور کولرگازی باید دارای فضای گسترده ای باشد تا هوا به طور آزاد و مداوم در آن جریان پیدا کند.
  • آفتاب گیر بودن محل نصب کندانسور نیز بسیار حائز اهمیت می باشد، اگر محل نصب به شدت در معرض آفتاب و گرما است پیشنهاد می شود حتما از سایه بان های مخصوص برای حفاظت از کندانسور استفاده نمایید. 

 

  • پس از انتخاب محل قرار گیری کندانسور لطفا سعی کنید که اطراف آن را حداقل حدود یک کمتر خالی کنید تا هوا بتواند به صورت آزاد جریان پیدا کند.
  • شلوغ بودن بیش از اندازه اطراف کندانسور موجب فشار آمدن زیادی به موتور کولر گازی شما می شود و در نتیحه عمر مفید آن را نیز کاهش پیدا میکند. 
  • یکی از نکات مهم دیگری که باید در هنگام انتخاب محل نصب کندانسور کولر گازی به آن توجه کنید تمیز بودن هوای مکان می باشد، سعی کنید تا حد امکان کولرگازی را در مکان هایی نصب کنید که خالی از آلودگی است و هوای تمیز و پاک جریان دارد، البته در برخی از شهر های ایران حق انتخاب زیادی برای شما وجود ندارد ولی با این حال این نکته را نیز مد نظر قرار بدهید.
  • امروزه باکس های کولر گازی برای راحت تر شدن فرایند نصب کولر گازی در سراسر دنیا تولید می شود، این باکس ها برای نصب کندانسور و فراهم آوردن فصای خالی و فاصله مناسب از زمین و دیوار گزینه خیلی خوبی هستند. 


راهنمای فاصله پنل بیرونی و داخلی کولر گازی
یکی از مهم ترین نکاتی که هنگام نصب کولر گازی باید به آن توجه کنید رعایت فاصله استاندارد پنل بیرونی و داخلی کولر گازی میباشد.
در رابطه با این موضوع باید به معماری ساختمان و فاصله محل نصب پنل بیرونی و داخلی آن بسیار توجه کنید.
برای انتخاب درست باید به ظرفیت کولر گازی و طول لوله مورد استفاده توجه کنید تا بتوانید از کولر گازی تان به بهترین شکل ممکن استفاده نمایید. 
به عنوان مثال اگر ظرفیت کولر گازی ما 12000باشد حداکثر طول مناسب برای استفاده لوله کولر گازی 14 متر است که میتوانید 7 متر آن را به صورت عمودی نصب کنید .


پنل داخلی کولر گازی را در کجای اتاق نصب کنیم

هنگام انتخاب محل نصب پنل داخلی کولر گازی حتما به دور بودن منابع گرما از کولر دقت کنید، اگر وسایل گرمایشی به کولر شما نزدیک باشد، در مرور زمان پنل تحلیل می رود و آسیب می بیند.
یکی از مهم ترین مشکلات روشن بودن لوستر های بزرگ یا دیگر منابع گرما زا اطراف پنل داخلی کولر آسیب ذیدن حسگر های کولر گازی می باشد که این موضوع موجب کارکرد بی وقفه کولر و پایین آمدن بیش اندازه دمای هوا می شود. 


دریچه کولر گازی را روبروی خودتان قرار دهید
این نکته خیلی مهم است  شما به باد کولر گازی دسترسی داشته باشید تا بتوانید از خنکی آن بهره ببرید، سعی کنید هنگام نصب کولر آن را جایی قرار دهید که از باد و خنکی آن استفاده کنید.
برخی از افراد معتقدند که محل نصب کولر مهم نیست چون خنکی دما به صورت مساوی در فضا تقسیم می شود اما اگرسعی کنید که دریجه کولر را سمت محب خوب یا کاریتان تنظیم کنید مطمئن باشید هنگام استفاده از کولر گاز یلذت بیشتری خواهید برد.

 

ارتفاع مناسبی را برای کولر گازی در نظر بگیرید
درهنگام انتخاب محل نصب کولر قوانین ساده فیزیک را فرامموش نکنید، یکی از کاربردی ترین قوانی نفیزیک هنگام نصب کولر جابجایی هوای گرم و سرد است. 
همیشه هوایی که گرم تر است رو به بالا می رود و هوای سرد به سمت پایین حرکت می کند؛ هنگام نصب کولر سعی کنید که ارتفاع مناسب و خوبی را برای آن در نظر بگیرید تا هوای خنک بتواند به ارتفاع بالاتری از منزل شما برسد. 

 

درست است که پس از روشن شدن کولر گازی  هوای خنک در تمام نقاط فضا تقسیم می شود اما دقت کنید که با پایین بودن بیش اندازه کولر گازی زمان زیادی صرف رد و بدل شدن جریان هوای خنک صرف می شود و این موضوع مصرف برق کولر شما را به طرز چشمگیریافزایش خواهند داد. 

ممکن است که شما تمام نکات را در رابطه با انتخاب محل نصب کولر گازی را رعایت کرده باشید اما باز هم احساس کنید که باد خنک کولر گازی درست به شما نمی رسد.
برخی از افراد با چیدمان وسایل زیاد و دکوراسیون نادرست روبروی پنل داخلی کولر گازی را بیش از اندازه شلوغ می کنند و این موضوع موجب می وشد که هوای خنک به درستی در فضای خانه جریان پیدا نکند. 


اگر تصمیم دارید که کولر گازی نصب کنید حتما برای انتخاب محل درست قرار گیری کولر نکاتی که در این مقاله عنوان کردیم را به کارببندید تا با انتخابی صحیح از کولر گازی تان به بهترین شکل ممکن بهره ببرید.
 

نظر خود را ارسال کنید
فروشگاه لوازم خانگی نوین مارکت

مشاوران نوین مارکت در هر ساعت از شبانه روز آماده پاسخ گویی به سوالات مشتریان گرامی خود می باشد

مشاوره و راهنمایی خدری 09185940103