واحد فروش : خدری : 09185940103

مزایا و معایب کولر گازی چیست

1399-03-04 0

با شروع دوباره فصل گرما خیلی از مردم در فکر وسیله ای برای خنک کنندگی محیط خود میباشند و این سوال همیشه به وجود می آید که آیا کولر گازی بهتر بهتر است یا کولر آبی بهتر است.

در این مقاله از نوین مارکت سعی بر آن شده است کلیه معایب و مزایا مربوط به کولر گازی و کولر آبی توضیح داده شود .

 

مزایا کولر گازی چیست

  • کولر گازی به دلیل داشتن تصفیه هوا میتوانند هوای سالم و خنک را به فضای کاربر انتقال دهند.

  • با استفاده از کولر گازی شما میتوانید انتخاب کنید که کدام قسمت از فضای خود را به عنوان مثال هال،پذیرای و یا اتاق خواب را خنک کنید و به شما قابلیت کنترل خنک کنندگی بخش های مختلف فضا را میدهد.

  • شما با روشن کردن کولر گازی میتوانید فضای خود را در مدت زمان کمتری خنک کنید.
  • مصرف نکردن آب برای خنک کردن فضا یکی دیگر از مزایای کولر گازی میباشد که هم از هزینه پرداخت آب صرفه جویی میکنید هم در بحران کمبود آب نیز به کشور کمک میکنید.
  • کم صدا بودن کولر گازی یکی دیگر از مزایای کولر گازی میباشد.

 


معایب کولر گازی چیست 

  • قیمت کولر گازی به دلیل گران شدن ارز یکی از معایب این کولر میباشد.

  • یکی دیگر از معایب کولر گازی به دلیل اینکه اگر که گاز R410 را انتخاب نکنید میتواند با قوانین محیط زیست نا سازگار باشد.

  • شما برای خرید کولر گازی میتوانید با مشاوران شرکت نوین مارکت تماس گرفته و سفارش خود را ثبت کنید و کولر گازی خود را با ۵ سال گارانتی و ارسال رایگان تحویل بگیرید.

 

 

کولر گازی از هر نظر از کولر گازی بهتر است 

کولر آبی بر خلاف کولر گازی در فقط در بعضی از مناطق که آب و هوای گرم و خشک دارند جواب گو میباشد و در مناطقی که رطوبت هوا وجود دارد به هیچ عنوان جواب گو نمیباشد و دلیل آن هم روش تولید سرما کولر آبی میباشد که تولید سرما در کولر آبی با تبخیر قطرات آب آمیخته شده با ذرات هوا قورت میگرد.

 

کولر آبی نسبت به کولر گازی از مصرف انرژی برق کمتر برخوردار میباشد و همچنین در برخی موارد قیمت کولر آبی از کولر گازی کمتر میباشد.

کولر گازی به دلیل رعایت اصول بهداشتی و همچنین ایمنی بالاتر همیشه جایگزین خوبی برای کولر آبی بوده است.

مهمترین عیب و مشکل کولر آبی این میباشد که مستقیم در معرض گرد و غبار و آلودگی هوا و ویروس ها قرار میگرد و به راحتی میتواند این موارد را به داخل فضای کاربر انتقال دهد،بسیاری از استفاده کنندگان از کولر آبی در فصل تابستان دچار گلو درد و سرفه میشوند که دلیل آن انتقال دادن گرد و غبار و آلودگی و ویروس ها از بیرون فضا به داخل خانه میباشد.

 

پوشال کولر آبی به دلیل رطوبت همیشگی و عدم تابش مسقیم نور خورشید در ساعتی از روز به آن مکان مناسبی برای رشد انواع قارچ ها و ویروس ها میباشد و پوشال همچنین با جذب گرد و غبار و آلودگی هوا میتواند انتقال دهنده ی این موارد به داخل فضای کاربر باشد.

در سال های اخیر کولر گازی ها به دلیل کیفیت خوب و قیمت مناسب در برند هایی مانند کولر گازی اجنرال، کولر گازی ال جی ، کولر گازی سامسونگ ،کولر گازی بوش رونق بیشتری پیدا کند.

کولر گازی بر خلاف کولر آبی رطوبت داخل فضای کاربر را افزایش نمیدهد پس برای مناطق با آب و هوای شرجی نیز خیلی مناسب میباشد.

 

کولر گازی به این دلیل که هوای داخل فضای کاربر را به داخل خود میکشد و سپس خنک میکند و دوباره به محیط کاربر میدهد از انتقال آلودگی و گرد و غبار جلو گیری میکند و به این دلیل از انتقال گرد و غبار و آلودگی و همچنین قارچ و انواع ویروس ها جلو گیری میکند.

همه میدانیم که قیمت کولر گازی از قیمت کولر آبی بیشتر میباشد ولی به دلیل صرفه جویی در هزینه نگهداری و طول عمر بالاتر کولر گازی در نهایت گزینه ای بهتری برای خرید کولر میباشد.

نظر خود را ارسال کنید
فروشگاه لوازم خانگی نوین مارکت

مشاوران نوین مارکت در هر ساعت از شبانه روز آماده پاسخ گویی به سوالات مشتریان گرامی خود می باشد

مشاوره و راهنمایی خدری 09185940103